Simbioza šola

Vseslovenska akcija Simbioza je razvila model računalniških delavnic za starejše osebe. V okviru delavnici mladi učijo starejše in v enem tednu spoznajo osnove uporabe računalnika. Projekt Simbioza šola želi ta model tudi z izvedbo računalniških delavnic na naši šoli prenesti v trajnostno zgodbo. Skozi projekt se krepijo naslednje vrednote: medgeneracijsko sodelovanje, medsebojno spoštovanje, pomoč sočloveku in filantropija. Projekt prav tako vzpodbuja vseživljenjsko učenje, ki je v današnji družbi še kako pomembno. Cilj projekta je vzgajati nove generacije aktivnih posameznikov, ki se zavedajo družbene odgovornosti. Projekt Simbioza so nadgradili tudi s Simbiozo giba ter na ta način vzpodbudili malo drugačno druženje med dedki, babicami, starejšimi ljudmi in otroki. Simbiozo giba smo na naši šoli izvedli v mesecu oktobru, kjer so se učenci gibali skupaj z babicami in dedki. Pri tem so se skozi gibalne igre zelo zabavali. 

V mesecu februarju bomo na šoli izvedli računalniške delavnice v sodelovanju z upokojenci iz našega šolskega okoliša. Naši učenci bodo upokojencem predstavili enostavno uporabo računalnika in varno rabo interneta ter tako pripomogli k večjemu deležu računalniško pismenih oseb med starejšimi prebivalci Slovenije. Dogodka se že veselimo.

Koordinator projekta Simbioza šola je Albert Mihajlović.

(Visited 25 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost