Štipendije

Informacije so dostopne na spletni strani Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad, kjer so objavljeni tudi javni razpisi.

• Javni razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice je vsako leto objavljen najpozneje do konca januarja.

• Javni razpis za dodelitev Zoisovih štipendij je vsako leto objavljen najpozneje do konca junija.

Javni razpis za dodelitev Zoisovih štipendij za šolsko oziroma študijsko leto 2024/2025 je objavljen in dostopen na povezavi.

• Razpisane kadrovske štipendije za posamezno šolsko/študijsko leto so dostopne preko aplikacije Izmenjevalnica na  povezavi.

Državna štipendija

Informacije so dostopne na spletni strani  Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.

Štipendije za športnike

Razpisuje jih Olimpijski komite Slovenije.

Druge štipendije

Informacije o drugih štipendij so dostopne na spletni strani Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije.