33. srečanje Mladih za napredek Maribora

3. marca 2016 smo izvedli šolsko predstavitev raziskovalnih nalog za 33. srečanje Mladi za napredek Maribora. Naši mladi raziskovalci so predstavili dve raziskovalni nalogi in inovacijski predlog.

Herolinda Buzhala, Šeherezada Bernica in Luka Moleh so pod mentorstvom Blanke Kovačec izdelali inovacijski predlog s področja sociologije z naslovom »Kako lahko učenci prispevamo k boljšemu vključevanju romskih učencev in učencev tujcev na naši šoli«?

S področja zgodovine je nastala naloga »Manjši bratje – minoriti v Mariboru in Ptuju«. Avtorja naloge sta Timotej Furek in Aleksander Stojaković Voglar, mentor Rado Šumer.

Metka Jenčič in Živa Tolevski sta pod mentorstvom Bojane Cingerli izdelali raziskovalno nalogo s področja turizma z naslovom »Slovenske tradicionalne jedi v Mariborskih restavracijah«.

Med 10. In 16. marcem sledijo zagovori nalog na Srednji lesarski šoli Maribor. Vsem mladim raziskovalcem držimo pesti, da bi se čim bolje odrezali.