To smo mi OPB

O PODALJŠANEM BIVANJU

Podaljšano bivanje je oblika vzgojno-izobraževalnega procesa, ki jo šola organizira po pouku in je namenjena učencem.

1. RAZRED

2. IN 5. RAZRED

3. IN 4. RAZRED

V podaljšano bivanje se učenci vključujejo prostovoljno s prijavo staršev.

V okviru podaljšanega bivanja izvajamo naslednje dejavnosti:

• samostojno učenje (razgovor o delu v šoli, vodene igrice, utrjevanje snovi, pisanje domače naloge, učenje …),

• ustvarjalno preživljanje časa (glasbene, likovne, športne, literarne in druge zaposlitve),

• sprostitvena dejavnost (počitek ob poslušanju pravljic, sprostitvene igre v šolskem parku, na igrišču, v telovadnici, v razredu …),

• prehrana (umivanje rok, kultura prehranjevanja).

Vsaka dejavnost traja približno 50 minut.

Cilji podaljšanega bivanja se prepletajo in nadgrajujejo z vzgojno-izobraževalnimi cilji pouka.

Vsebine podaljšanega bivanja izhajajo iz vzgojno-izobraževalnih ciljev pouka ob upoštevanju interesov, potreb in želja učencev in njihovih staršev.

V šolskem letu 2013/2014 bomo izvajali

celoletne projekte:

· VSAK DAN BEREMO: prebirali bomo različne knjige in se o njih pogovarjali, pripovedovali za bralno značko … Razvijali bomo pozitiven odnos do knjige in spodbujali, da otroci več berejo.

· POPOLDANSKE URICE, ko vas bomo povabili na neformalna druženja (kostanjev piknik, druženje z babicami in dedki, pokaži, kaj znaš …).

· SKUPNO DRUŽENJE VSEH ODDELKOV PODALJŠANEGA BIVANJA, ko bomo ob različnih priložnostih tudi skupaj zaplesali, se pomerili v različnih športnih in spretnostnih igrah ali pa si skupaj ogledali kakšen animirani film ali poučno oddajo.

ORGANIZACIJA DELA PODALJŠANEGA BIVANJA

Osnovna šola Maksa Durjave je glede na potrebe staršev zagotovila pogoje in organizirala podaljšano bivanje v treh oddelkih.

URNIK se od oddelka do oddelka razlikuje glede na pouk učencev, prilagaja se vremenu, interesom, potrebam in željam učencev ter njihovih staršev.

Delo v podaljšanem bivanju se začne po pouku in traja do 16.30 ure. Zaradi varnosti otroka in odgovornosti šole lahko učitelj PB predčasno napoti učence od 2. do 5. razreda domov le s pisnim soglasjem staršev.

Sodelovanje s starši in z ostalimi delavci šole

Učitelji podaljšanega bivanja sodelujemo z učitelji razrednega pouka, učitelji predmetne stopnje, s šolsko svetovalno službo, knjižničarko in z ostalimi delavci šole, s starši pa na roditeljskih sestankih, popoldanskih govorilnih urah in na neformalnih druženjih.

Nujna obvestila javite v tajništvo šole na telefon:  02 330 47 02.