STROKOVNA EKSKURZIJA V ŠKOCJANSKE JAME IN PIRAN (6–9. RAZRED)

V petek, 20. 5. 2022, bomo izvedli strokovno ekskurzijo za učence od 6. do 9. razreda.

Najprej si bomo ogledali Škocjanske jame. Od tam bomo nadaljevali pot proti Piranu, kjer bo sledil voden ogled mesta.

Pri ogledu Škocjanskih jam se prehodi približno 3 km (vmes so tudi stopnice), temperatura v jamah znaša 12 °C, zato bodite primerno oblečeni in obuti, saj so tla v jamah mokra in spolzka. V primeru visokih temperatur se priporoča lahko pokrivalo (klobuček ali čepica). Ogled jam bo v vsakem vremenu, zato v primeru dežja prinesite s seboj dežnik ali pelerino.

Šolsko malico bomo imeli s seboj. Malico prinesite tudi od doma, saj ta dan ne bo organiziranega kosila.

Odhod bo ob 7.15 izpred šole, prihod predvidoma ob 20.00. V šoli bodite ob 7.00.

Vstopnine in avtobusni prevoz bodo obračunani na položnici.